Kāpēc teritorijas labiekārtošanā ir tik svarīgi pareizi izvēlēties soliņus un atkritumu urnas

Ielu, parku, piemājas teritoriju labiekārtošana šķiet vienkāršs process. Taču, izstrādājot teritorijas projektu rodas grūtības atsevišķu elementu izvēlē. Vēlams, lai soliņi un atkritumu urnas, un ielu norādes ne tikai organiski pielāgotos ainavas dizainam, bet arī efektīvi pildītu savas pamatfunkcijas.

Parku soliņi sniedz harmoniju un komfortu

Izvēlotos parku vai ielu soliņus, jāņem vērā to dizains, materiāli, no kuriem izgatavoti izstrādājumi, un dažas citas nianses. Ielu soliņiem jābūt izturīgiem, viegli tīrāmiem, izturīgiem pret mitrumu un vandālismu. Viena no galvenajām prasībām – komforts – jābūt ērtai sēdēšanai uz soliņa gan jaunajai māmiņai ar bērnu ratiņiem, gan vecāka gadagājuma sievietei, kura izgājusi pastaigāties, gan bērnam, kurš apsēdīsies atpūsties, lai gūtu spēkus jaunām spēlēm.

Mūsdienīgie soliņi tiek izgatavoti no dažādiem materiāliem, parasti karkass tiek izpildīts no betona vai metāla, bet atzveltnei izmanto dabīgo koku vai izturīgu plastmasu.

Soliņam ir jābūt atbilstošam apkārtējās ainavas dizainam un citiem elementiem. Parasti, katrā pusē soliņam novieto atkritumu urnas. Svarīgi izvēlēties šos elementus tā, lai kopā veidotos vienots ansamblis.

Atkritumu urnas – kādas izvēlēties

Atkritumu urnas spēlē svarīgu lomu, tieši tās palīdz uzturēt ielas tīras, un tām ir jābūt redzamām garāmgājējiem, kuriem ir jāizmet atkritumi. Taču tām arī pilnībā jāatbilst ainavas dizainam, neizjaucot apkārtējās telpas harmoniju.

Atkritumu urnas pilda vēl vienu funkciju – tās ļauj pareizi salikt akcentus, veidojot parku vai skvēru. Vispopulārākās ir četrstūra vai sešstūra atkritumu urnas, kuras lieliski ir piemērotas gandrīz jebkuram dizainam. Tiek izmantotas arī koka urnas ar metāla ieliktņiem. Aizvien populārākas kļūst atkritumu urnas un soliņi ar akmens pamatni. Šādus soliņus dekorē ar metālkalumiem. Līdzīgi ansambļi izskatās dārgi un izsmalcināti.

Kompānijas Uhh Design arsenālā lielā izvēlē ir soliņi un atkritumu urnas, norādes un citi elementi, kas ļauj izvēlēties tieši tās detaļas, kuras ir atbilstošas izvēlētajam ainavas dizainam. Mūsu kompānija izstrādā ielu, parku un skvēru labiekārtošanas projektus, tāpēc pie mums Jūs atradīsiet visu nepieciešamo ielu labiekārtošanai. Norādes un velosipēdu novietnes, parkošanās stabiņi, nožogojumi un citas detaļas, kuras nepieciešamas ielu telpas labiekārtošanai.

Mēs strādājam, lai Jūsu māju, parku un skvēru teritorijas priecētu ar savu tīrību, ērtībām un komfortu.