Ārdurvis, izvēles īpatnības

Ārdurvis ir jāizvēlās īpaši rūpīgi, jo atšķirībā no iekšdurvīm, tām jābūt ne tikai skaistām, bet arī drošām. Šeit galvenie kritēriji ir: telpas aizsardzība no klimatiskajiem apstākļiem, trokšņa, aukstuma, nepiederošām personām un ilgstošs to kalpošanas laiks.

Ārdurvīm ir jātbilst šādiem galvenajiem kritērijiem:

  • Izturība. Ārdurvis galvenokārt ir domātas, lai aizsargātu īpašumu, tāpēc jāizvēlās modeļi, kuri izpildīti no kvalitatīviem materiāliem un kurus ražojis atpazīstams ražotājs.
  • Aizsardzība pret uzlaušanu. Durvju konstrukcijai ir jābūt izturīgai pret mehānisku iedarbību, jābūt aprīkotai ar izturīgu slēdzeni.
  • Aizsardzība no aukstuma un trokšņiem. Šim nolūkam ārdurvis tiek izgatavotas izmantojot labu siltinātāju un skaņas izolējošo slāni.
  • Ar iespēju novērot mājai pieguļošo teritoriju. Tā var būt visparastākā „actiņa” vai novērošanas kamera, kas ļaus novērtēt situāciju uz ielas, neatverot durvis.
  • Estētiskā sastāvdaļa. Ārdurvīm vajadzētu labi iederēties ēkas fasādē un izskatīties reprezentabli. Eksistē liels ārdurvju noformēšanas krāsu un stilu assortiments. Kādu modeli izvēlēties – tas ir atkarīgs no personīgajām vēlmēm un budžeta.

Materiāli, kurus izmanto izgatavojot durvis

Pamata materiāli durvju izgatavošanai:

  • Metāla durvis no tērauda loksnes. Tām piemīt augsta izturība, nodrošina pret ļaundaru iekļūšanu telpās, labs siltumizolācijas slānis, kurš atrodas metāla ārdurvju iekšpusē un veicina siltuma saglabāšanu. No ārpuses šādas durvis var būt apdarinātas ar MDF vai dekoratīvām uzlikām, kas izmainīs to ārējo izskatu.
  • Durvis no plastmasas. Tās ir vieglas, skaistas un nav dārgas, turklāt tām ir ilgs ekspluatācijas laiks. Taču šim modelim ir būtisks trūkums – zemā izturība. Kaut gan, ja pircējs neuzstāda sev uzdevumu izvēlēties drošas durvis ar uzlaušanas aizsardzību un videonovērošanas kameru, šāda izvēle var būt attaisnota.
  • Koka durvis. Tās var nodrošināt pietiekamu izturības un nodiluma līmeni, tām piemīt labas siltuma un skaņas izolējošās īpašības. Turklāt, bez šīm priekšrocībām, jāatzīmē arī skaistais ārējais izskats, kas piemīt durvīm no dabīgas koksnes. Tāpat, šis materiāls ir ekoloģiski tīrs un izmantojams visos interjera dizaina risinājumos.

Neatkarīgi no materiāla, ārdurvis prasa atbilstību visām drošības prasībām. Firma Uhh Design piedāvā Jūsu uzmanībai lielu ārdurvju assortimentu no kvalitatīviem materiāliem. Uzzināt vairāk par mūsu produkciju Jūs varat piezvanot pa telefonu.