Cena

Reklāmai, Svētkiem, Interjeram

UV druka / Tiešā druka

Pieejamība: Ir uz vietas
Noformēt pasūtījumu

Apraksts

Kas ir UV druka?

UV apdruka ir unikāla digitālās drukāšanas metode, kurā ultravioletās (UV) gaismas ietekmē tinte tiek nožāvēta vai sacietēta praktiski tiklīdz tie nonāk pie papīra vai alumīnija, putuplasta plātnes vai akrila - faktiski, ja vien tas ietilpst printerī, šo paņēmienu var izmantot drukāšanai uz gandrīz jebkāda materiāla.

Kāda ir cena?

UV drukas cenu apreķina pēc pielietoto krāsu skaita, pēc drukājamā laukuma izmēra un vienību skaita. Cenas ir noteiktas sākot no 2.10EUR+PVN/m2

Cik ilgā laikā tiek izpildīti pasūtījumi?

Pasūtījumi parasti tiek izpildīti 3 darba dienu laikā pēc maketa saskaņošanas. Taču jāatceras, ka pasūtījuma izgatavošanas ilgumu var ietekmēt arī pasūtījuma apjoms.

Ar ko UV druka atšķiras no parastas drukas?

UV sacietēšanas paņēmiens - fotoķīmiskais žāvēšanas process - sākotnēji tika ieviests kā līdzeklis manikīros izmantojamo želejveida nagu laku ātrai žāvēšanai, taču nesen to sāka izmantot poligrāfijas nozarē, kur to izmanto, lai drukātu uz jebkā, sākot no zīmēm un brošūrām un pat uz alus pudelēm. Process ir tāds pats kā tradicionālā drukāšana, vienīgā atšķirība ir izmantotais tintes un žāvēšanas process.

Tradicionālajā drukāšanā tiek izmantotas tintes ar šķīdinātāju; tas var iztvaikot un atbrīvot gaistošos organiskos savienojumus (GOS), kas ir kaitīgi videi. Metode rada un izmanto arī siltumu un aromātu. Turklāt tam nepieciešami papildu izsmidzināšanas pulveri, kas palīdz tintes žūšanas procesā, un tas var ilgt vairākas dienas. Tintes tiek absorbētas drukāšanas līdzeklī, tāpēc krāsas var šķist izžuvušas un izbalējušas. Drukāšanas process galvenokārt aprobežojas ar papīra un kartona nesējiem, tāpēc to nevar izmantot tādiem materiāliem kā plastmasa, stikls, metāls, folija vai akrils, taču to var UV apdruka.

UV drukāšanā siltuma vietā cietināšanai izmanto dzīvsudraba / kvarca vai LED gaismas; īpaši izstrādātais augstas intensitātes UV gaisma seko līdzi tam, kad speciālā tinte tiek izplatīta uz drukas materiāla, to izžāvējot, tiklīdz tā tiek uzklāta. Tā kā tinte gandrīz nekavējoties no cietas vielas vai pastas pārvēršas šķidrumā, tai nav iespēju iztvaikot, tāpēc neizdalās GOS, toksiski izgarojumi vai ozons, padarot tehnoloģiju videi draudzīgu.

Tinte, līme vai pārklājums satur šķidru monomēru, oligomēru - polimēru, kas sastāv no dažām atkārtojošām vienībām - un fotoiniciatoru maisījumu. Konservēšanas laikā fotoiniciatoru absorbē augstas intensitātes gaismu spektra ultravioletajā daļā ar viļņa garumu no 200 līdz 400 nm, kas iziet ķīmisku reakciju - ķīmisku šķērssavienojumu - un izraisa tintes, pārklājuma vai līmesnekavējošu sacietēšanu.