Kādu Latvijas karogu izvēlēties?

Kādu LR karogu izvēlēties?

 

Mēs, cilvēki, esam savā ikdienā tik ļoti aizņemti, ka bieži vien kādas svarīgas lietas vai to trūkumu pamanām tikai tad, kad tās jau ir jāsāk lietot. Tā, piemēram, Latvijas valsts karogs ir jāizkar visos Latvijas svētkos. Kā viena no īpašajām karoga kāršanas dienām ir 4.maijs. , par kuru, aktīvi griežoties vāveres ritenī, itkā ir zināms, taču tas nav sasaistījies ar nepieciešamību padomāt, vai vecais karogs vēl ir lietojams, vai ir nepieciešams jauns vai veco var izmazgāt, ja nevar, tad kur pirkt jaunu un kāds tieši man vajadzīgs.

 Vispirms ir svarīgi saprast vai vecais karogs vēl ir derīgs lietošanai.

Ja vecais LR karogs ir lietošanas kārtībā un ir tikai netīrs, tad to var mazgāt savā veļas mašīnā atbilstoši karoga auduma norādījumiem, drīkst arī žāvēt, taču noteikti jāpieregulē žāvēšanas režīms, lai karogs nesaraujas un nezaudē formu augstās temperatūras dēļ. Karogus var nest arī uz ķīmisko tīrītavu, piemēram, šādu pakalpojumu savā piedāvājumu klāstā ir iekļāvusi ķīmiskā tīrītava IRVE.

Ja esat no tiem, kas katru gadu pērk jaunu karogu vai arī Jums līdz šim nav bijusi nepieciešamība tādu sagādāt, tad iesakām sākumā izpētīt piedāvājumus, lai saprastu kādu karogu vēlaties karināt pie savas ēkas fasādes (karoga kātā) vai pie savas mājas esošajā mastā. Pamanāmākā karogu atšķirība ir to cena un tā pamatā ir atkarīga no karoga materiāla.

Poliestera auduma karogi ir cenas ziņā lētāki. Auduma ziņā plānāki un līdz ar to arī vieglāki. Tie ir nedaudz caurspīdīgi (baltajai līnijai, tas ir redzams vislabāk). Tie vieglāk padodas vēja plūsmai un plīvos arī vieglā vējā. 

Gabardīna auduma karogi ir ar izteiksmīgākām krāsām, ievērojami biezāki un smagāki, nav caurspīdīgi un vējā plīvo ļoti eleganti veidojot auduma viļņus. Turklāt tie ir krietni izturīgāki pret negaisiem un vētrām, salīdzinot ar plānajiem karogiem. 

Nākamais punkts karoga izvēles procesā ir tā izmērs. Ja karogu plānots karināt pie ēkas fasādes karoga kātā, tad parasti izvēlas kādu no standarta izmēriem 0.75x1.50m vai 1x2 metri, kurā iestrādāts tunelis, tā uzstumšanai uz karoga kāta. Līdzīgi ir ar karoga mastiem, līdz 9 metru augstumam izvēlas 1x2 metru karogu ar karabīnēm stiprināšanai pie masta. Ja Jūsu īpašumā ir augstāks masts, tad var izvēlēties arī lielāku karogu piemēram 1.50x3.0m.
Ārpus valsts noteiktajām svētku un sēru dienām karoga mastā var iekārt valsts karoga vimpeli. Arī vimpeļi ir pieejami divos biezumos, tiem ir pieejami dažādi izmēri 0.58x2.0m uc.  Augstākam mastam būs piemērotāks lielāka izmēra vimpelis.

 

Noteikti jāņem vērā, ka izkarinātajam karogam ir jābūt izgatavotam atbilstoši noteiktajām valsts karoga prasībām. Latvijas Republikas karoga krāsu toņi un karoga proporcijas apskatāmas šeit.

Novēlam atrast piemērotāko Latvijas Republikas karogu!